Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Шукаємо у нас
Сайт "Чомучка"
 
Лічильник
Користувачі : 14728
Зміст : 273
Посилання : 78
Переглянути хіти змісту : 3261860
Реєстрація / Вхід
На даний момент 13 гостей на сайті
Головна

Повір у свої сили (буклет)

 

Володимирецька ЦСПШБ

Володимирецька районна бібліотека для дітей

 

«Треба , щоб за дверима  задоволеної, щасливої людини

стояв хто-небудь з молотком і постійно нагадував би стуком, що є нещасні».  

  Антон Чехов 

 

 "Повір у свої сили!"

 

 

«Всякі люди є, всякі й треба», - кажуть в народі. А чи це справді так? Красивих – люблять, багатих – поважають, сильних – бояться. А бідні, до того ж  з фізичними вадами, - як до них ставляться?

 За матеріалам роботи

районної бібліотеки для дітей

  

Поруч хай вітер буде.

А вдалині-мета.

Чорно кругом чи біло,

Не зупиняти рух!

Може зламатись тіло.

Але ніколи – ДУХ!

О.Стефанович

 

Хочу йти , місити шлях ногами…

Просто хочу бути на землі…

А найбільше.-щоб цвіли над нами

Зорі й зореняточка малі….

М.Побелян

 

Хто бере – усе той тратить.

Хто дає – усе придбав.

Ш.Руставелі

 

Роби радість іншим!

І ти побачиш, що радість радує!

К.Фішер

 

Сьогодні усе для тебе -

Озера, гаї, степи.

І жити спішити треба.

Кохати спішити треба.

ГЛЯДИ Ж,НЕ ПРОСПИ!

В.Симоненко

 

Хай скажуть потім:

Ось де мужність!

А ти  лиш знав, що ТРЕБА…

МУСИШ.

В.Коломієць

 

В житті найперше – це притомність духу.

Тоді і вихід знайдеться з нещасть.

Л.Костенко.

 

 

  Хвороба – найлютіший ворог людини. Її поява завжди приносить невимовне страждання, страх, відчай. Особливо коли поруч немає надійного плеча, на яке можна спертися, і взагалі- ні на кого розраховувати. Вони опинилися на обочині життя. Їх доля цікавить хіба що рідних, а владне суспільство збайдужіло. Це люди, про яких держава згадує лише один раз – в день їхньої скорботи , а не свята – в День інвалідів.

   Як часто, переймаючись щоденними клопотами і проблемами, ми не звертаємо уваги на тих, хто живе поруч з нами. І навіть не здогадуємося, скільки навколо людей, яких доля безжалісно прирекла на каліцтво та інвалідність. Ми іноді стогнемо під тягарем житейських труднощів, але дітям справлятися із своїми проблемами у сто разів складніше.

   Офіційна статистика свідчить про те, що у  світі з року в рік збільшується кількість дітей із проблемами розумового і фізичного розвитку. Цих дітей називають «дітьми з особливими потребами». Такі діти частіше, ніж їхні здорові однолітки стають «сиротами при живих батьках». Школи не турбуються про їхнє навчання , їм відмовляють у здобутті престижних професій, у влаштуванні на роботу.

   Щоб уникнути ганебних проявів щодо цих дітей,  всі держави світу прагнуть піклуватися про них, створювати належні умови для задоволення їхніх  потреб. Прийнявши  два основних міжнародних документи – Декларацію прав дитини та Конвенцію про права дитини ,  держави –учасниці визнають, що неповноцінна у розумовому і фізичному відношенні дитина має вести повноцінне і достойне життя в умовах, що забезпечують її гідність, сприяють почуттю впевненості в собі і полегшують її активну участь у житті суспільства.

    Володимирецька районна бібліотека для дітей здійснює  інформаційно-бібліографічне обслуговування дітей  з обмеженими фізичними  можливостями, надає вільний та безкоштовний доступ до бібліотечних ресурсів. Організовує  і проводить Дні спілкування,  різноманітні конкурси  та обговорення життєвого шляху відомих осіб, які подолавши недугу, труднощі, знаходять себе в житті.

 

На день Святого Миколая (19 грудня) районна бібліотека для дітей 5 років тому запровадила бібліотечну гостину для маленьких читачів-користувачів , зокрема запрошені читачі-користувачі з обмеженими фізичними можливостями та їх батьки. Гостями свята є священники місцевих храмів, представники ЗМІ, громадськості, влади. 

Театралізована вистава за участю літературно-мистецької вітальні «Калинонька», гуртка «Лялька і книга», костюмованого Миколая та читачів-відвідувачів щороку створює святковий настрій, а виступи гостей додають величності цьому дійству та натхнення його глядачам .

Бібліотека шукає спонсорів та меценатів для проведення даного свята. Тому запрошуємо всіх прийняти участь у створенні маленької радості для маленьких читачів нашої бібліотеки.

Милосердя, доброта, любов, прощення. Їх не купиш ні за які гроші і ніде не позичиш. Це все можна набути, навчити себе бути добрим, людяним , милосердним.

 Про все це вчить мудра книга – Біблія.

    Біблія розповідає нам про дива Ісуса Христа, як він зціляв хворих, відкривав очі сліпим, оживляв мертвих. Є в Біблії слова, записані в об’явлені Івана Богослова : «І бог кожному сльозу з очей зітре, і не буде вже смерті – ані смутку, ані крику, ані болю, бо все минеться».

Коли Вам буде важко і коли буде здаватися , що виходу немає, відкрийте Біблію і прочитайте ці слова. 

 П'юро Ігор – веселий, життєрадісний хлопчик, не дивлячись на свій невтішний діагноз: спинальна міотрофія. Постійний читач та учасник бібліотечних заходів. Здебільшого любить читати свої улюблені пригоди та фантастику. Залюбки бере участь у різних конкурсах, в яких займає призові місця.

Корисні сайти

http://who-is-who.com.ua/bookrubr/likar/4.html

- Медичні асоціації та товариства України;

http://www.ibisbirthdefects.org/start/ukrainian/aboutus2.htm - I.B.I.S

Міжнародні інформаційні системи з вроджених вад розвитку;

http://www.ohmatdit.com.ua/home/index.php

Українська дитяча спеціалізована лікарня Охорони Материнства та Дитинства (Охматдит);

http://www.children.lviv.ua/

- Сприяння правам дітей з особливими потребами;

http://www.krok.org.ua/centers-ukr.php

- Організації : Центри, клініки;

http//libr.rv.ua/index.ohp?name=Files&op=showcat&cid=1 –«Інва.net» інформаційний бюлетень для людей з особливими потребами

пишіть нам:

 34300 смт.Володимирець, вул.Соборна,24, районна бібліотека для дітей

e-mail:volodlibrarivolodymyrec.ukr.net

телефонуйте:(03634)3-37-84

Матеріал підготовлений :

Н.Дяк, М.Дуляницька, Л.Босик

 

 

 
Дитяча бібліотека ХХІ ст. це...