Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Шукаємо у нас
Сайт "Чомучка"
 
Лічильник
Користувачі : 13685
Зміст : 273
Посилання : 78
Переглянути хіти змісту : 3257215
Реєстрація / Вхід
На даний момент 17 гостей на сайті
Головна

Бібліотека на допомогу читачам з обмеженими фізичними можливостями

Володимирецька ЦСПШБ

Володимирецька районна бібліотека для дітей

Якщо пошукаєш у книгах

мудрості уважно, то знайдеш велику

користь для душі своєї.

 Нестор( Літописець Київської Русі)

Бібліотека на допомогу читачам з обмеженими фізичними можливостями

У ЧОМУ ЦІННІСТЬ ЖИТТЯ...

 

За багатовікову історію людство пережило безліч потрясінь: війни,природні лиха, голод, хвороби, що супроводжувалися смертями багатьох людей. (особливо жорстоким було минуле 20 століття). Лише одна подія - Друга світова війна (1939-1945) забрала життя понад 60 млн осіб, більш як 90 млн стали інвалідами. Ця моторошна цифра спонукає до роздумів: хіба можна світ, у якому гине стільки людей, уважати за добрий? Чому моральні правила, відомі тисячі років, виявилися безсилими проти різноманітних проявів зла?
Якщо добре поміркуєте, то самі зможете знайти відповіді на ці непрості запитання. Річ у тім, що мало знати правила моралі, Визнаючи людське життя за найвищу цінність, сучасній світ прагне подолати бідність, голод та хвороби, від яких потерпає ще так багато людей. Адже людське життя є тим добром,
з яким й можна реалізувати якесь інше добро. Отже, першою умовою пізнання гідності кожної особи є повага до її життя. З уривків давнього твору «Повчання Володимира Мономаха» ми бачимо роздуми автора про цінності в житті людини.

Чому лихе слово, злі думки про когось є виявом лиходійства? Чи є людське життя цінністю для християн? На це нам дає відповідь Євангеліє від Матвія.

Навіщо ми живемо?

Розмірковуючи про сенс життя , слід дослухатися до думок інших:

Люби життя: в нім є краса,

Хоч люди й журяться похилі,

Хоч горе бачать небеса,

І тане мрія в небосхилі...

Люби життя за боротьбу,

Люби його у громі бурі.

Х. Алчевська

Проте життя кожного з нас, як ви переконалися, має внутрішній вимір. Хтось не уявляє свого життя без читання книжок, для когось обов'язкової умовою є можливість здобувати нові знання, для когось -
творчість. Ми не уявляємо себе щасливими без спілкування з рідними, друзями, без душевного тепла, яке дарує відчуття радості. Ці та багато інших потреб називають духовними потребами людини «Не хлібом єдиним житиме людина» - навчає Біблія, і ми повсякчас переконуємося, що духовна жага може бути дошкульнішою, ніж голод чи спрага.

У чому ж виявляється сила людського духу?
Усіх нас вражає доля української поетеси Лесі Українки. У чому, ж виявилася сила Лесиного духу?
Ще з дитинства в Лесиній уяві жили Мавка й Перелесник, Русалка й Водяник, Марище й Доля, Той, що греблі рве й Лісовик. Якось, слухаючи казку про лісову дівчину Мавку, маленька Лариса Косач дивувалася: виявляється, лісові істоти не знають смерті; наче дерева, вони взимку засинають, а навесні
знову прокидаються.
- Якби люди малу таку долю, - мріяла дівчинка.
- Людям у житті дається велике випробування, - пояснювала мама. - Хто, як Мавка, пронесе іскру любові через усі перешкоди й зваби, не зміняє її ні на які коштовності, той отримає в нагороду те, що не вмирає. Але для цього людина мусить бути сильною.
Як часто потім дівчинка згадувала мамині слова. Яким же важким виявилося її випробування! Нестерпний біль, що запускає пазурі в саме серце... Та коли біль і відчай стискали горло й ось-ось мали впасти сльози, з'являлася Мавка, а з нею - усміх на блідому личку:
Як дитиною, бувало,
Упаду, собі на лихо,
Та хоч в серце біль доходив,
Я собі вставала тихо.
«Що, болить?» - мене питали,
Але я не признавалась -
Я була малою горда, -
Щоб не плакать, я сміялась.

Леся Українка

 

...Поруч хай вітер буде,

А вдалині – мета.

Чорно кругом чи біло,

Не зупиняти рух.

Може зламатись – тіло,

Але ніколи – дух.

 

О. Степанович.

Хай скажуть потім: ось де мужність!

А ти лиш знав, що...

треба. Мусиш.

                                                                                                                                                               В. Коломієць

У цьому вислові втілено одвічне питання про сенс життя. «Навіщо я живу?» - запитує себе людина, пригадуючи минуле або розмірковуючи про майбутнє, розчарувавшись чи зневірившись...Більшість із вас, щоб відповісти на це запитання замислиться над майбутнім. Проте чи так мало ми знаємо про життя, щоб так зневіритись у ньому?

 Радимо звернутись до художніх книг, а саме:

Аллан Маршалл « Я вмію стрибати через калюжі»: автобіографічне оповідання.

Головний герой – хлопчик на імя Алан, який змушений боротись зі страшною недугою, яка прикувала його до ліжка. Хлопчик зумів зберегти у собі здатність радіти життю.

Борис Польовий « Повість про справжню людину»

Льотчик – винищувач Олексій Маресьєв був збитий у повітряному бою. Він 18 днів повз безлюдним зимовим лісом. Шансів вижити не було. Та в нього вистачило сил дістатися до своїх...

Прочитайте книгу. І ви дізнаєтесь про неймовірну мужність, силу духу людини, яка зуміла не лише вижити, а й повернутись до улюбленої справи.

Рекомендуємо ознайомитись і з іншими художніми творами соціальної тематики, а саме:

Короленко В. Г. Сліпий музикант. Повісті та оповідання. Перевод з російської. Післямова Є. Логвиненко.К., « Молодь», 1979.

Колесник П. Степан Руданський.К.: « Дніпро», 1974

Олійник М Я Дочка Прометея: Роман: Для ст.. шк.. віку/ Передм. І. А. Луценка; Худож. П. Х. Ткаченко.-2-ге вид.,допов.- К. : Веселка, 1990.- 383 с.: іл..

Скляренко в. М. , Иовлева Т. В. , Родичева И. А. 100 знаменитих художников, 19 – 20 вв./ Худож. – оформитель Л. Д. Киркач.- Харьков: Фолио, 2004.- 511с.

Кінокритики та психологи рекомендують для укріплення сили волі переглянути фільми

«Повесть о настоящем человеке»(реж. Е.Рязанов, 1967р.)

«Как закалялясь сталь» (реж. Е.Рязанов, 1962р.)

«Запах жінки» (США, реж.М.Брест)

«Форрест Гамп» (США,реж. Р.Земекіс)

«Людина дощу» (США, реж.Б.Левінсон)

«Аптека для душі», - сказав про бібліотеку київський бібліотекар П.П.Должніков у XIX ст. І працівники бібліотеки дійсно є духовними лікарями «знеболених душ».

Хороша книга, порада, а то й привітне слово допомагає заспокоїти, повернути рівновагу, протистояти хворобам, зміцнювати силу волі. І наша допомога, підтримка особливо потрібна для користувачів бібліотеки (особливо дітей) з обмеженими фізичними можливостями.

Багато необхідної інформації люди з особливими потребами дізнаються з інформаційного бюлетеня «Інва. nеt», який отримує наша бібліотечна система.

Публічно-шкільні бібліотеки активно працюють з питанням ознайомлення своїх читачів-користувачів з фізичними вадами з матеріалами видання.

За допомогою бібліотекарів читачі беруть активну участь в різноманітних творчих конкурсах, вміщених на сторінках «Інва.nеt» про які дізнаються із рубрики «Панорама подій».

Призерами цих конкурсів стали: Найман Оксана Валентинівна, смт. Н.Рафалівка- у номінації «Кращий вишивальний виріб»; Шишка Богдан Юрійович 1994 р.н., учень Великожолудської ЗОШ переможець (3-є місце) обласного конкурсу творчих робіт «Як живемо і вчимося», на кращий малюнок «Країна моєї мрії», серед дітей з функціональними обмеженнями в категорії віком від 10 до 14 років. В номінації на кращий поетичний твір «Весняний настрій», переможцем стала -

Сильман Вікторія Іванівна 1992 р.н. (2-ге місце)с.В.Жолудськ

Читачі інформаційного бюлетня із сіл Ромейки, Рудка, Половлі, Жовкині, Городець, Антонівка є активними дописувачами рубрик «Нам пишуть», «Повір у себе».

Йде тісна співпраця з районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в плані проведення заходів з питань пропаганди здорового способу життя, психологічної підтримки та реабілітації. До цієї діяльності бібліотека залучила також районну організацію Міжнародного Червоного Хреста ,відділів РДА з питань молоді та спорту та у справах неповнолітніх. Між бібліотечною системою та цими структурами йде обмін матеріалами роботи, досвідом та інформацією з вищенаведених питань.

Поруч хай вітер буде.

А вдалині-мета.

Чорно кругом чи біло,

Не зупиняти рух!

Може зламатись тіло.

Але ніколи – ДУХ!

О.Стефанович

пишіть нам:

34300 смт.Володимирець, вул.Соборна,24, районна бібліотека для дітей

e-mail:baby Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

телефонуйте:(03634)2-37-84

заходьте:

смт.Володимирець, вул.Соборна,24, 2-й поверх -районна бібліотека для дітей

Матеріал підготували:

Л.В.Босик –заст.директора ЦСПШБ по роботі з дітьми

М.З. Дуляницька-бібліотекар РДБ

Н. П. Дяк – бібліотекар РДБ

Використані матеріали «Інва.nеt»,фонду бібліотеки, інтернетвидань

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Дитяча бібліотека ХХІ ст. це...