Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Шукаємо у нас
Сайт "Чомучка"
 
Лічильник
Користувачі : 619
Зміст : 266
Посилання : 78
Переглянути хіти змісту : 3677458
На даний момент 15 гостей на сайті
Головна Галерея творчості "Різдвяні посиденьки-2012"

"Різдвяні посиденьки-2012"

Замріяне диво із рук невгамовних.

Дитячий талант-це глина, з якої після

обробки знаннями та досвідом,

формуються передові досягнення цивілізації.

Працюючи в сфері,де щодня стикаєшся з юними чомучками,чиї очі і руки тягнуться до нових пізнань, переймаєшся їх захопленням,виникає непереборне бажання підтримати творчий вогник, розпалити його до повноцінного багаття.

В 2007 році в районній бібліотеці для дітей вперше відбулись «Різдвяні посиденьки», які стали першою сходинкою у творчі широти для багатьох обдарованих читачів-користувачів публічно-шкільних бібліотек системи. Власне проект передбачає відкриття, розвиток і підтримку юних талантів за сприяння особистостей, які вже мають неабиякі досягнення на творчому поприщі та спроможні позитивно вплинути на майбутнє талановитих дітей.

Цьогоріч традиційно літературний напрямок посиденьок змінили на мистецький і не прогадали, бо таке задоволення від майстер-класу рукоділля, що отримали діти і дорослі, годі й передати.

Світ оригамі, бісеру, печворку, м'якої ляльки, оригінальної сувенірної продукції, презентованої нашою гостею Надією Повжик вартий найвищих оцінок. Що казати про інтерес до рукотворного дива, якщо сам захід замість двох годин запланованого часу завершився набагато  пізніше приємною втомою, новими пізнаннями творчого світу  та десятками  навперебій заданими майстрині запитаннями. Та й сама Надія Павлівна отримує задоволення від спілкування-навчання, бо вона більш ніж звичайна особистість, щоб обмежити розповідь по неї кількома рядками.

1pos

Ірвін Шоу писав: «У літературних колах поширеною є думка , що кожна людина несе в собі щонайменше один роман…». Надія Павлівна Повжик - це, принаймні, перспективне серіальне видання.

Ще юнкою вона захопилась рукоділлям. Вишивка, в’язання, шиття  –жоден оригінальний проект не минав невтомних рук. З усмішкою розповідає про далекі вечори її юності,коли до неї збиралися поважні жінки, аби перетворити свої просто вміння на віртуозні після уроків Надійки. Останніми роками інформаційні обрії розширилися, Надія Павлівна невпинно вбирає в себе нові технології рукоділля. Література, періодика, Інтернет - ось її викладачі мистецтва.

Безліч безсонних ночей, плідних ранків, днів, вечорів, чималі фінансові вкладення у матеріали втілилися у рукотворне сувенірне диво. Диво з перчиком:екстравагантна україночка в своїх руках трима чоловіків(ох, бідових на вигляд!). Продовженням(за словами майстрині) буде жіночка з  чоловіком за поясом(ох, вже цей український менталітет!). Ляльки, а скільки прихованого змісту! А чудернацькі чоловічки-обереги домашнього добробуту з купюрою в кишені! Паперова фауна змусить звести брови від точності, монотонності і об'ємності модульної технології.

« А скільки всього у квартирі!»- розводячи руками, з усмішкою говорить наша героїня. І у кімнатах, і на кухні, і в коридорі. Ніде вільного сантиметра чи голої стіни,-всюди барвистий світ поробок. Забігає знайома дітвора, зачудуються всьому, обережно, з розумінням, запитають: «а чи не подаруєте,- дуже вже хочеться перейняти вміння», і несуть додому, як олімпійський вогонь, часточку життя рукодільниці. А скільки виробів розійшлось на замовлення оригінальними подарунками до пам’ятних дат (між іншим, хиноцьке «Надвечір'я» в Київ, як подарунок, возило саме її ляльку)

Віднедавна Надія Павлівна – керівник гуртка бісероплетіння та м'якої іграшки при Рафалівському центрі дитячої та юнацької творчості. Із задоволенням ділиться своїм вмінням, передає тонкощі народження яскравого бісерного дерева чи чудернацького лялькового обличчя:тут і техніка шиття, і декупаж, і фантазія, і…сила-силенна енергії, яку без жалю віддає бажаючим ця дивовижна жінка.

4pos

5pos

6pos

Побажаю Надії Павлівні  невпинності і безмежжя позитиву, який вона несе людям. Хай продовження свого таланту вона знайде в цікавих оченятах своїх учнів та поціновувачів рукоділля.

А наша бібліотека  і надалі буде маячком для кораблів дитячого таланту, провідником у відкрите море літератури та мистецтва.

Людмила Босик,

заступник директора ЦСПШБ по роботі з дітьми.

 

 

 
Дитяча бібліотека ХХІ ст. це...