Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Шукаємо у нас
Сайт "Чомучка"
 
Лічильник
Користувачі : 619
Зміст : 266
Посилання : 78
Переглянути хіти змісту : 3655116
На даний момент 26 гостей на сайті
Головна Головна Про нас Інформина:Міжнародний день рідної мови

Інформина:Міжнародний день рідної мови

21 лютого - Міжнародний день рідної мови.

Це - матері мова. Я звуки твої

Люблю, наче очі дитини...

О мово вкраїнська!... Хто любить її,

Той любить мою Україну.

Володимир Сосюра

                                                         

Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - МОВА. Недарма говориться, що без усякої іншої науки ще можна обійтися, а без знання рідної мови обійтися не можна. І це справді так. Людина, яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості.

Українська мова пройшла нелегкий шлях. Однак, попри всі перешкоди, для багатьох мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей. Ми щиро віримо, що краса і сила української мови пригорне до себе серця мільйонів інших людей.

Міжнародний день рідної мови — день "підтримки мовного та культурного різноманіття та багатомовності" проголошений на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня - 17 листопада 1999 року в Парижі. Відзначається щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року.

Оскільки з 6000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

В Україні це свято існує з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

За даними Всеукраїнського перепису населення станом на 2001 рік українську мову вважали рідною 67,5% населення України. Російську мову визначили як рідну 29,6% населення. Частка "інших мов", які були вказані як "рідна", становила 2,9%.

Генеральний директор ЮНЕСКО, пан Коіхіро Мацуура: «Рідна мова дорога кожному з нас. Рідною мовою ми вимовляємо наші перші слова і найкраще висловлюємо наші думки. Вона є базою, на якій усі люди розвивають свою особистість з моменту свого першого подиху, і вона є тим, що підтримує нас протягом усього життя. Вона є засобом навчати повазі до самого себе, до своєї історії, до своєї культури і, головне, до інших людей з усіма їхніми особливостями».

Саме ми, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки. Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!

 

З нагоди Міжнародного Дня рідної мови 21 лютого  2013 року 

у відділі 5- 9 класів проведена тематична година

«Беру тебе, як скарб в пісенній вроді!»,

   

а також проведена презентація книжкової виставки  

«Мова як Бог, на всіх одна».

   

Епіграфом  заходу були взяті слова П.Куліша: «Буде жити наше слово, буде! – Чи живе ж, воно у тебе, безталанний люде?»

Мово рідна! Мудра берегиня, що не даєш згаснути земній славі народу нашого та тримаєш його на небесному олімпі волелюбності і гордості духу.

Ніжно дзвеніли дитячі голоси, трепетно читаючи Молитву до мови (за Катериною Мотрич).Саме ця Молитва Найбільше запала в душу читачам бібліотеки.

Читалися вірші А.Білоуса «Рідне слово» , О.Підсухи «Мова», А.Малишка «Буду я навчатись мови золотої» та вислови відомих людей про  мову.

Багато чудових слів було сказано про мову, про любов до неї, про неї, про її значущість ,  важливість та безсмертя. А учасники заходу,- користувачі нашої бібліотеки , запалили ще один вогник любові до рідної мови у своєму серці.

 за матеріалами фонду бібліотеки

підготували та провели бібліотекарі відділу обслуговування учнів 5-9 кл.

Володимирецької РБД: Н.Дяк

М.Дуляницька

 
Дитяча бібліотека ХХІ ст. це...