Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Шукаємо у нас
Сайт "Чомучка"
 
Лічильник
Користувачі : 619
Зміст : 266
Посилання : 78
Переглянути хіти змісту : 3677433
На даний момент 17 гостей на сайті
Головна Галерея творчості Рівненські книги з дерева, бурштину, шовку та бісеру не мають аналогів в Україні

Рівненські книги з дерева, бурштину, шовку та бісеру не мають аналогів в Україні

Рівненські книги з дерева, бурштину, шовку та бісеру не мають аналогів в Україні

Ви коли-небудь бачили дерев'яну книгу-вітряк? Всередині у ній є кілька мішків, у кожному з яких лежить одна сторінка казки. Щоб прочитати усю історію повністю, треба обшукати весь млин згори до низу, – показує рівненський майстер Олександр Каленюк.

– Тут є і книга-праска, в якій "горить" вугілля-діоди, є книга-криниця і книга-будинок про Різдво Христове. А ще є різьблена на дереві "Легенда про Рівне", бісерна "У парі з Ангелом", вербова "Живі парасолі", випалена на дереві, солом'яна, гербарна, мереживна, шкіряна та інші. Абсолютно кожну із них можна брати в руки і читати".

Колекцію оригінальних книг презентували 19 листопада в обласному краєзнавчому музеї Рівного. Засновницею та головним редактором видавництва "Креативна книга" є місцева письменниця та майстриня Олена Медведєва. Разом із однодумцями вона створює арт-буки з незвичних матеріалів. Усього в її доробку 17 унікальних книг-казок та величезний вишитий "Кобзар" Тараса Шевченка, створений за факсимільним виданням 1840-ого року.

Виставку назвали рядком з поезії Ліни Костенко – "Які щасливі очі у казок".

– Казка дає дітям мудрість, у ній завжди перемагає добро. Вона навчає нас усіх, як на світі жити цікаво і щасливо, – каже Олена Медведєва. – Наш проект існує з листопада 2011-ого року. Першими ми створили дві вишиті книги і одну бурштинову. Я повезла їх на виставку до Києва. Коли побачила щасливі очі дітей-відвідувачів, то зрозуміла – проект вартий продовження. Іноді на створення однієї книги йшло по кілька місяців.

Тексти деяких казок написав син майстрині старшокласник Андрій Медведєв. Одну із своїх історій він придумав про Кулькодува, який переніс нашу планету у інший простір. Там усім людям вистачало їжі та одягу, але за кожну річ треба було платити рідним словом. Більшість людей перетворилися на німих, але деякі знайшли в собі сили опиратися спокусам і зберегли дар говорити.

– Часом мені здається, що книги мають душі, – зізнається майстриня. – За ними сумуєш, про них думаєш, вони тебе надихають. Кожна з них існує в єдиному екземплярі – іншої такої немає. Витрати на них ідуть з сімейного бюджету, але вартість сказати не можу: це комерційна таємниця. Найдорожче обійшлася бісерна книга, бо там найбільше ручної роботи. На виставці є роботи чотирьох поколінь нашої сім'ї – рушники, які вишивали моя бабуся і мама, мої книги та вишивка доньки Анастасії. У планах – книги зі скла, глини та солоного тіста.

– Скажіть мені, із чого ви складені? Що там у вас таке всередині, що у вас стільки ідей? – дивується заступниця міського голови Рівного Галина Кульчинська. – Коли я вперше побачила вашу бурштинову книгу, то у мене просто щелепа відвисла – настільки це було гарно і незвично. Вся ця колекція креативних книг вражає. Постараюся, щоб її побачило якомога більше учнів нашого міста.

Виставка триватиме рівно місяць – до Дня святого Миколая. Вона знаходиться на другому поверсі обласного музею.

А майстри Сарненського району створять вишите полотно Шевченківського «Заповіту» до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка.

Свою частину вже вишили в чотирьох селах району – Немовичах, Карасині, Зносичах і Карпилівці. Під час урочистих заходів, що проходитимуть у населених пунктах Сарненщини, зшиватиметься певна частина вишитого полотнища, доки воно не буде готове повністю – у березні наступного року.

опубліковано

http://polissya.net/2012-07-31-12-53-59/56-2012-07-31-12-53-19/1303-rivnenski-knugu-z-dereva-byrshtuny-shovky-ta-bisery-ne-maiyt-analogiv-v-ykraini.html

 
Дитяча бібліотека ХХІ ст. це...