Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Шукаємо у нас
Сайт "Чомучка"
 
Лічильник
Користувачі : 619
Зміст : 266
Посилання : 78
Переглянути хіти змісту : 3655079
На даний момент 30 гостей на сайті
Головна Головна Про нас 2016 рік в культурній галузі Володимиреччини

2016 рік в культурній галузі Володимиреччини

Культура-це фундамент всякого суспільства . Традиції,історія,спадщина поколінь нації-наріжні камені формування міцних стін сучасності та майбутнього. Зберегти,акумулювати ,вивчити,щоб передати дітям-ось одне з основних  завдань нашої галузі насьогодні.

Володимиреччина  культурна- це насамперед її сфера діяльності і співпраці з громадою через  41 клубну установу,46  бібліотечних  закладів,2 дитячих музичних школи та районний історичний музей з філією в с.Антонівка.

Загалом штат працівників відділу культури та підпорядкованих установ становить більше 200 чоловік. З них більше 90 % фахівці.

Діяльність  всіх  установ має на меті  забезпечення дозвілля громади,естетичне виховання, збереження та популяризація спадщини нації. Це не лише дискотеки,вечори відпочинку, а й творчі зустрічі, сільські фестивалі ,  свята,огляди, конкурси,виставки, презентації, тематичні заходи,що проводяться спільно з іншими установами району та громадськістю. Тісно співпрацюємо з Волонтерським центром Володимиреччини, селищними та сільськими радами. Організовуються спільні заходи та акції.

Відродження етно-тур-фесту «Бурштиновий шлях» дало поштовх до перезавантаження самої концепції  фестивалю,налагодження міжнародних звязків,кумуляція зусиль всіх районних структур навколо питань підготовки. Гостями фесту стали відомі естрадні виконавці,представники міжнародних туристичних організацій та поціновувачі вузькоколійок з Угорщини,Польщі,Закарпаття. Завдяки цьому насьогодні маємо спільні плани по збереженню історичної спадщини: вузькоколійної залізниці Антонівка-Зарічне . Завдяки спільним активним діям Міжнародної асоціації збереження залізниць України,ретросектору Міністерства Інфраструктури та відділу культури райдержадміністрації розробляються  спільні плани з питань розвитку зеленого туризму на Поліссі зокрема.

Лише найкращі слова подяки можна висловити всім бібліотекарям системи,сільським головам,зокрема Давидюку Вадиму(с.Балаховичі),Басик Ірині(с.Городець),Хондока Роману(с.Заболоття),Ковальчуку Дмитру(с.Красносілля),Христяновичу Олексію(с.Новаки),Озерузі Миколі(с.Полиці),Дацькому Іллі,с.Половлі,Шелігану Миколі(с.Хиночі ),директору Володимирецького держлісгоспу Олександру Миську, за велику підтримку та співпрацю з питань підготовки та проведення фесту і постійну співпрацю .

Колорит та багатство народного мистецтва нашого району неодноразово підтверджений виставками робіт народних умільців. Безмежжя хрестика та гладі на рушниках,картини,поробки,рукоділля всіх видів щоразу дивує по-новому разом з  традиційним поліським  костюмом,представленими  бібліотекарями системи  на «Музейній  гостині»,на етно-тур-фесті ,обласних та сільських фестивалях,апріорі є неоціненним скарбом нашої Володимиреччини. Насьогодні  є спільні плани з музеєм Івана Гончара(м.Київ) щодо презентації поліського костюму.

Приємно відзначити найактивніші клубні заклади та колективи району: Городецький сільський будинок культури,директор Наталія Кривко,районний будинок культури,директор Наталія Андрєєва,а в недалекому минулому Надія Кравчук. Завдяки цій команді в 2016 році всі події районного масштабу отримали нове дихання. Жовкинівський культурно-дозвіллєвий комплекс,Іван та Наталія Власови,зразковий фольклорний колектив «Веселики Полісся» керівник Галина Ковальчук , народний вокальний колектив «Намисто» керівник Надія Давидюк,Балаховицького сільського клубу  ,читець-аматор Городецького  СБК  Катерина Москалик   та Сваринівського сільського клубу  Василина Василюк .Великожолудський, Сваринівський  сільські  клуби та Степангородський СБК  ,аматорські колективи клубних  установ с. Довговоля, Каноничі , народний аматорський фольклорний колектив «Надвечір’я» с.Хиночі,керівник Марія Маринич,Озерський СБК – аматорський колектив «Озерські парубки»,керівник Василь Босик ,аматорські колективи клубних  установ с. Балаховичі,  Каноничі , Суховоля, Кідри  ,народний аматорський фольклорний родинний коллектив «Родинонька»с.Лозки,керівник Галина Москалик.

Народний вокальний колектив «Намисто» Балаховицького сільського клубу та аматорський колектив «Вербиченька» Сваринівського сільського клубу -учасники зйомок телевізійного проекту «Фольк- music» Першого Національного каналу телебачення, майстри сіл Жовкині,Мульчиці стали учасниками телепроекту РТБ «Азбука смаку».

Кращі аматорські колективи  сільських клубних установ та майстри народного мистецтва  Володимиреччини стали учасниками V–го регіонального відкритого Етнографічно–туристичного фестивалю «Бурштиновий шлях» . Вже за межами району відомі своїми золотими руками Надія Повжик,Надія Сад,майстер-постоляр  Антон Швець.

Діяльність районного історичного музею багато в чому визначена сьогоднішньою суспільною потребою. Відзначення першого бою УПА,круглий стіл на цю тему ,сприяли створенню одноіменної експозиції. Історія невичерпна та досить невивчена. Український  інститут національної пам'яті зацікавився історією урочища Поросля у 1943 році. Історія польсько-українсько-російських відносин тих років також стане предметом вивчення нашим музеєм в найближчому майбутньому.

Музичні школи або школи естетичного виховання, як їх нині прийнято називати, це лакмус рівня культури молоді. Маючи 2 заклади освіти в галузі культури,- Рафалівську та Володимирецьку дитячі музичні школи,з гордістю зазначаємо,що майбутнє буде,поки в цих стінах лунає класична музика,поки в тендітних пальчиках є сила волі до пізнання світу естетики і гармонії,світу,з якого неможливо вийти і стати на невірний життєвий шлях. Загалом насьогодні маємо  229 учнів.Стараннями педагогів маємо результат : діти є переможцями обласних, Всеукраїнських і навіть Міжнародних конкурсів.

Цьогоріч вперше  повністю оновлено підручники для музичних шкіл:170 примірників. Маємо на меті вирішити питання розширення та ремонту приміщення Володимирецької дитячої музичної школи та проведення капітального ремонту Рафалівської дитячої музичної школи.

Окремо варто спинитись на сучасному бібліосвіті. Володимирецька система публічно-шкільних бібліотек-це система сучасних комунікацій та фахівців,які йдуть в ногу з часом.

Реалізовані акції мережевого проекту «Успішна бібліотека», «На шляху до милосердя»,»За чисті узбіччя Володимиреччини», «Маки памяті», «З миру по книжці», «Бібліотечний дім-відкритий дім» та інші дали змогу поповнити фонди новими надходженнями,впорядкувати місця захоронень загиблих земляків у різних локальних війнах,висадити алеї в честь захисників України,зібрати допомогу для воїнів АТО та жителів зони АТО. Грантова та проектна діяльність бібліотек в цьому році завершилась відкриттям в Городецькій публічно-шкільній бібліотеці експозиції  «Городецькі стежки відомих людей» та «Створення арт-обєкту садиби родини Урбановських».Саме на базі цієї бібліотеки проведено міжнародний семінар «Бібліотечний туризм. Пізнай свій край через бібліотеки» .

Основним і перспективним користувачем бібліотек насьогодні  є школяр. Левову частку уваги бібліотекарі приділяють саме їм. Фахівцями найвищого рівня в цих питаннях є працівники районної бібліотеки для дітей. Неодноразово їх користувачі займали призові місця на обласних та всеукраїнських конкурсах. Розробка проектів дала змогу отримати гранти на видання власних збірок творів,а проект «Різдвяні посиденьки»,починаючи з 2008 року,щороку знайомить з юними талантами та вже відомими на рівні області письменниками та журналістами.

Вдруге проводиться районний конкурс літературних творів імені Михайла Дубова,уродженця с.Красносілля,єдиного літератора ,зарахованого посмертно в Спілку письменників України.  Цього року відділ культури і туризму  клопотався до Красносільської сільської ради про створення музею-садиби Михайла Дубова. Наразі питання вирішується.

Бібліотечні установи системи прийняли участь в розробці  сайту «Революція гідності. Війна. Рівненщина », а сайт «Чомучка» районної бібліотеки для дітей за рейтингами Bigmirnet  в групі література займає станом на 8 листопада 2016 року 28 місце серед 125 сайтів. Для порівняння:23 місце-Національна бібліотека України для дітей,Національна парламентська бібліотека України-41 місце.

Активними в своїй діяльності крім названих є Половлівська, Степангородська,Біленська,Рафалівська,Мульчицька,Сваринівська публічно-шкільні бібліотеки.

Це далеко не весь перелік прогресивної діяльності і бібліотечної системи і кожної з установ відділу культури і туризму райдержадміністрації. Не всі досягнення,не всі плани на найближче майбутнє.

Та вони були б на порядок нижчі без тісної співпраці з обласним управлінням культури і туризму, обласною універсальною науковою бібліотекою,обласною бібліотекою для дітей,райдержадміністрацією.

Величезну підтримку протягом останніх років здійснює благодійний фонд «Наш край» народного депутата  Василя Яніцького. У 2016 році на кошти фонду придбано меблі для Городецької публічно-шкільної бібліотеки,двох відділів районної бібліотеки для дітей,художню літературу для бібліотек системи,комплект звукового обладнання та світло ефекти для Степангородського культурно-дозвіллєвого комплексу та Малотелковицького сільського клубу,відзначено грамотами народного депутата 6 працівників галузі, 50-ти відсоткове співфінансування етно-тур-фесту «Бурштиновий шлях», профінансовано поїздки учнів музичних шкіл на міжнародні конкурси,часткові ремонти клубних установ району,а основне,завдяки лобіюванню  інтересів  району у Верховній Раді,відділ культури і туризму отримав субвенцію з державного бюджету для проведення капітальних ремонтів Дубівського,Половлівського сільських клубів та центральної районної бібліотеки на суму 400 тис. грн.

Культура-галузь ,де не буває тиші. Ми працюємо,щоб громада відпочивала ,отримувала знання та втілювала свої мрії.  Попереду багато незвіданого .

Тож  щирі вітання вам усім,колеги та гості з нагоди Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва! Хай повниться криниця добра і миру для нас усіх!

Людмила Босик,начальник відділу культури і туризму Володимирецької райдержадміністрації.

 більше фото тут:https://www.facebook.com/groups/998875693466317/1203724792981405/?notif_t=feedback_reaction_generic¬if_id=1478962909178301

 
Дитяча бібліотека ХХІ ст. це...