Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Шукаємо у нас
Сайт "Чомучка"
 
Лічильник
Користувачі : 4994
Зміст : 273
Посилання : 78
Переглянути хіти змісту : 3090983
Реєстрація / Вхід
На даний момент 11 гостей на сайті
Головна

Як справитися з депресією в домашніх умовах?

Всі ви так чи інакше відчували відчай і безсилля. Як зберегти сили і емоції від депресії?

Як справитися з депресією в домашніх умовах?

Хто в своєму житті не випробувань вал почуття гнітючої депресії? Мабуть, більшість з нас стикалися з цією проблемою. Ми боїмося смутку, нудьги, необгрунтованої нервозності. А чому? Варіантів від-Ветово багато: не знаємо, що з нею робити, боїмося здатися слабкі-ми або зняти маску вічно весело-го людини.

Не багато знають, як справитися з депресією в домашніх умовах. А адже депресія може стати стимулом змінити своє життя на краще.

Коли до нас у двері стукає пе-чаль, ми боїмося її відкривати, адже за нею потягнеться й жалість до себе, і розпач, і безнадійний-ність. Але ж це все безсилля і стіна на щастя. Прийнявши її дру-желюбно, ви зрозумієте, що як гнів може звернутися силою, так печаль може розвивати мілосер-Дие і смирення. А це в свою чергу призведе до духовного зростання. Не варто виганяти Незвал-го гостя, слухати поради подруг, щоб швидше позбутися це-го стану. Зрозумійте, депресія не прийшла просто так, її привели обставини. І часто, це втрати, щось хороше пішло з вашого життя, а замість нього ниче-го не з'явилося. Ми починаємо себе відчувати покинутими і нико-му не потрібними у житті. Бачимо тільки погані сторони і не замінити чаєм хороших. А вже тим більше не усвідомлюємо, що наодинці з депресією ми на-ходімся в минулому, замість того, щоб жити в сьогоденні.

Щоб почати працювати з депресією, необхідно прийняти той факт, що страждання і горе трапляються в життя кожного з нас. Але вони вухо-дят, а смуток може залишитися. Тоді саме час запитати себе: чого на даний момент вам не вистачає для відчуття повноти життя. Коли ми починаємо прислухатися до себе, нам легше розібратися в наших відносинах зі світом.

Дозвольте собі відчути печаль. Постарайтеся зрозуміти, в якій частині тіла вона знаходиться, направляючи туди вдихи і видихи. Ловіть всі моменти і картини, які вам приходять в голову, а потім повертайтеся в реаль-ність. Безсумнівно, це потребу-ет сили і мужності, адже дивилися реть в очі печалі нелегко. Ви себе повинні відчути сто-роннім спостерігачем, який не засуджує дані емоції, не виправдовує, а просто він суще-ствует з ними. Не відчувайте за собою провини, дозвольте собі по-плакати, посумувати, але турботливий-во і м'яко. Ніхто не підтримає так вашу зранену душу, як ви самі. Від такої позиції до самого себе почне швидко все мінятися. Про те, що пішло, ви зможете спокійним говорити і усміхатися. Як говорилося вже вище, кожна депресія несе в собі послання. І такий досвід ну-дружин, щоб ми вчилися відсторонений-ня і самостійності. Пробуджена-деніе мозку принесе розуміння, що ви не жертва цього світу.

Справитися з депресією непросто. Особливо самій, в домашніх умовах. Звичайно, депресія з одного боку нормальна реакція на якесь неприємна подія у вашому житті. Але з іншого боку - це дорога до нудьги, яку ви самі не відпускаєте. Ось, наприклад, розлучилися ви з люби-мим. Ви переживаєте образу, жа-лость до себе, самотність. Причому, не тільки виходячи з реальних відбулися подію-тий, але і з власних домислів. І ось саме вони змушують нудьгу йти з нами в ногу. Так, важко відключити свою уяву, але це зробити треба, якщо ви не бажаєте по життю йти з установкою «Я нікому не потрібна». Депресія і ситуації, пов'язані з нею, всього лише етап, який сле-дует пройти з відкритим серцем. Просто подякуйте життя за те, що є хорошого в вашому житті. Знайдіть цілі, прагнете до них, а не живіть минулим. Дамо кілька дель-них рад психологів, як справлятися з депресіями в домашніх умовах:

• Що можна зробити без особливо-го праці, так це перестати носити одяг темних відтінків. Якщо у вас немає яскравих речей, не полінуйтеся сходити і купити. Це дійсність але допоможе. В альтернативній ме-діціне існує ціла галузь, яка називається кольоротерапія. Не вірите, що яскраві кольори можуть підняти настрій, тоді ПОНАБ-люду за своїми знайомими, яким відтінкам вони дають предпоч-тение залежно від настрої-ня. Якщо ви в це повірите, то сміливо наведіть «порядок» і вдома. Повісьте яскраві штори, зробіть якомога більше кольорових акцентів в інтер'єрі, повісьте на стіну життєстверджуючий постер.

• Впускайте у своє життя по-більше світла, гуляйте по вулиці в сонячні дні, дивіться на вогонь. Немає каміна, можна запалити свічку.

• Рухайтеся, гуляючи по місту. Можна зайнятися танцями або бе-гом. Як би не хотілося виходити з будинку, але, наприклад, танці вам допоможуть хоч на час піти від на-зойлівих думок. Адже ви буде-ті думати тільки про рухи і музиці.

• Зателефонуйте тим, кого давно не чули. А ще краще - призначте зустріч. Спілкуйтеся з друзями, близькими людьми - ніщо інше так не допомагає впоратися з негатив-ними емоціями.

• Придумайте собі яке-ні-будь хобі, що ви давно хотіли зайнятися - може, це малювання, або вишивання, або навіть курси акторської майстерності.

Ці прості, здавалося б, речі внесуть щось хороше, чого не прийшло раніше на зміну депресії. Тільки пам'ятайте, що ваші вчинки і рішення вам повинні приносити радість.

 

 

 
Дитяча бібліотека ХХІ ст. це...